11 Sty 2016

3 sposoby na tanie wakacje za granicą

wakacje4

Marzysz o urlopie poza Polską, jednak nie możesz sobie pozwolić na wydanie kilku tysięcy złotych? Nie przejmuj się! Aby spędzić bajeczne wakacje za granicą, nie musisz wybierać najdroższych krajów, hoteli i opcji „all inclusive”. Wystarczy, że dobrze poszukasz i solidnie się przygotujesz, a zwiedzisz wspaniałe miejsca, nie wydając dużych pieniędzy. Jak to zrobić?

mapa21. Dobrze zaplanuj podróż

To najważniejszy sposób na oszczędność podczas wakacji. Wybierając się na urlop za granicą, dobrze sprawdź wszelkie koszty, z jakimi wiąże się Twój wyjazd. Przejrzyj kilka baz noclegowych, sprawdź przeciętne ceny w restauracjach, porównaj cenniki różnych środków lokomocji. Powodem przepłacania za produkty i usługi jest zazwyczaj nasza niewiedza, dlatego jeśli chcesz spędzić tanie wakacje za granicą – po prostu dobrze się do nich przygotuj.

grecja72. Nie wybieraj się zbyt daleko

Malediwy, Seszele czy Hawaje to bez wątpienia wspaniałe miejsca. Nie tylko luksusowe, ale i niezwykle odległe, egzotyczne… i drogie! Jeśli więc nie wygrałeś w loterii ani nie jesteś milionerem, spróbuj przekonać się do równie urokliwych, lecz tańszych miejsc. Greckie, Albańskie czy Macedońskie plaże mogą okazać się równie urokliwe, jednocześnie nie rujnując Twojego domowego budżetu. Wybierając się na wakacje, pamiętaj również o tym, że płacisz nie tylko za nocleg i wyżywienie, lecz także za podróż. Im bliżej pojedziesz, tym mniej za nią zapłacisz.

3. Zorganizuj wyjazd na własną rękę

Nie podlega dyskusji, że wakacje „all inclusive” wiążą się z ogromną wygodą. Zastanów się jednak, czy naprawdę potrzebujesz ekskluzywnego hotelu z basenem i nieograniczonej ilości jedzenia i picia, by spędzić miło czas. Przecież na wakacje nie jedziesz po to, by spędzać je w hotelowym pokoju. Zaoszczędzisz natomiast bardzo wiele, jeśli wynajmiesz schludne lokum w pensjonacie położonym na obrzeżach miasta. Podobnie wygląda sprawa wyżywienia. Nie tylko w Polsce istnieją miejsca, gdzie można zjeść tanio i dobrze. Co więcej, żywiąc się na mieście, masz szansę poznać prawdziwą, tradycyjną kuchnię kraju, w którym się znajdujesz.

Jak widać, jeśli chodzi o tani urlop za granicą, jak w każdej innej kwestii, sprawdza się przysłowie: „dla chcącego nic trudnego”. Trzeba tylko podejść do sprawy odpowiedzialnie i zgodzić się na pewne drobne wyrzeczenia, by tanim kosztem przeżyć wspaniałe, zagraniczne wakacje.