11 Sty 2016

Sprawdź, gdzie najchętniej jeżdżą Polacy!

ibiza1

Polacy coraz chętniej decydują się na wakacje za granicą. Co więcej, najczęściej wybierają luksusowe wycieczki „all inclusive” w czterogwiazdkowych hotelach. Przed Wami pięć państw, które od lat stanowią ulubione kierunki wakacyjnych wojaży Polaków.

1. Egipt

Kraj piramid, faraonów i pustyni to bezapelacyjny faworyt turystów z Polski. Egipt niezmiennie kusi naszych rodaków gorącymi plażami, drinkami z palemką oraz ekskluzywnymi hotelami w ofercie „all inclusive” za niewielkie pieniądze.

2. Tunezja

Choć moda na wyjazdy do Tunezji w ostatnim czasie trochę spadła, to afrykańskie państwo nadal cieszy się popularnością wśród Polaków. Podobnie, jak w przypadku Egiptu, Tunezja wygrywa wysokim standardem wycieczek w stosunku do ich niewysokiej ceny.

turcja23. Turcja

Możliwość zetknięcia się z obcą, kolorową kulturą, połączona z bardzo korzystnymi kosztami podróży, noclegu i wyżywienia, sprawia, że Turcja plasuje się w czołówce idealnych miejsc na urlop za granicą. Poza oszczędnymi turystami, ucieszą się także ci, którzy lubią gwar, ciekawą kuchnię i monumentalne świątynie.

4. Greckie wyspyrodos1

Polacy chętnie wybierają to miejsce zarówno przez wzgląd na niewielkie wydatki, z jakimi wiążą się wakacje w Grecji, jak i możliwość zetknięcia się z antyczną historią. Niebagatelną rolę odgrywają także wysoka temperatura i piękne, greckie plaże.

5. Hiszpania

Naszych rodaków w Hiszpanii hiszpania1interesuje przede wszystkim wybrzeże Costa Brava oraz Wyspy Kanaryjskie. Nie jest tam może aż tak tanio, jak w pozostałych wymienionych miejscach, jednak rekompensuje to typowo turystyczny klimat, a także liczne imprezy, wieczne słońce i przyjemna morska bryza.

Z powyższego zestawienia łatwo wywnioskować, że dla sporej części Polaków wakacje za granicą mają być przede wszystkim tanie, ekskluzywne i niewymagające za dużej aktywności.