11 Sty 2016

Sprawdź, jak przygotować się do wakacji za granicą!

wakacje8

podroz3Urlop za granicą to wspaniały sposób na wakacyjny relaks po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Aby jednak móc spędzić go spokojnie i radośnie, jeszcze przed wyjazdem, warto się do niego solidnie przygotować. Przypominamy, o czym absolutnie nie można zapomnieć, wybierając się na wakacje za granicą.

1. Sprawdź biuro, z którym podróżujesz.

Decydując się na wyjazd organizowany przez agencję turystyczną, koniecznie wybierz zaufaną i znaną na rynku firmę. Jeśli nie masz co do niej pewności, wiarygodność biura podróży zawsze możesz sprawdzić w Krajowej Izbie Turystyki. Wybierasz się na urlop na własną rękę? Poczytaj w internecie opinie na temat hotelu, do którego się udajesz i dowiedz się, czy zdjęcia oddają faktyczny stan rzeczy. Unikniesz w ten sposób niespodzianek na miejscu.

wakacje172. Zapoznaj się z przepisami prawa w państwie, które chcesz odwiedzić.

Mawia się, że „co kraj, to obyczaj” – warto więc znać nie tylko prawo, ale i zasady panujące w danym państwie. Należy także sprawdzić, czy nasza wycieczka nie wymaga wizy lub specjalnych szczepień.

3. Rozeznaj się w cenach.

Przed wyjazdem zrób mały rekonesans i sprawdź ceny napojów, posiłków oraz miejskiego transportu. Dzięki temu nie dasz się oszukać lokalnym naciągaczom, czyhającym na naiwnych turystów.

bagaz34. Przygotuj dokumenty

Przede wszystkim sprawdź ważność paszportu, zaś przed samym wyjazdem zadbaj także o to, by mieć przy sobie dowód osobisty, ubezpieczenie, książeczkę szczepień, bilety lotnicze i inne niezbędne dokumenty.

5. Zaopatrz się w przewodnik

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z biurem podróży, czy na własną rękę – przewodnik turystyczny pomoże Ci poznać topografię miejsca, wskaże najważniejsze atrakcje, a także zapewni adres konsulatu i numery alarmowe w razie jakichkolwiek nieszczęść.