11 Sty 2016

Szukasz tanich wakacji za granicą? Musisz zobaczyć te miejsca!

armenia3

Wielu z nas pragnie spędzić magiczne wakacje za granicą, nie wszystkich jednak stać na kosztowne wojaże po dalekich krajach. Na szczęście, nie oznacza to, że jesteśmy skazani na tani hotel w Krynicy Górskiej czy Jastarni. Istnieje wiele miejsc, w których można przeżyć fantastyczny urlop za granicą, nie wydając przy tym fortuny. Co to za miejsca? Oto top 3 propozycji wartych uwagi w tym roku:

1. Albania

Kolorowa kultura Bałkanów, piękno śródziemnomorskich plaż, a do tego jedne z najniższych cen w Europie? Takie połączenie jest możliwe tylko w Albanii. Kraj ten sąsiaduje zarówno z Grecją, jak i z Włochami i nie ustępuje im swoim urokiem. Dodatkowo zachwyca natomiast cenami – noclegów, restauracji i wakacyjnych rozrywek.

2. Armenia

Ten południowo-kaukaski kraj w ostatnich latach stał się niezwykle popularny wśród podróżujących Polaków. A to za sprawą cudownych widoków górskich, zabytkowych klasztorów i bogatej historii. Nie da się jednak ukryć, że ogromną rolę odgrywają tutaj także ceny połączone z wysoką jakością usług – tak hotelowych, jak i gastronomicznych. W Armenii możemy liczyć także na bardzo tani i emocjonujący transport.

3. Grecja

Kryzys gospodarczy, który dotknął tę kolebkę kultury śródziemnomorskiej, bardzo źle wpłynął na jej mieszkańców. Sprawił jednak, że można o wiele swobodniej wybrać się tam na wakacje, biorąc pod uwagę niskie ceny zakwaterowania w hotelach i posiłków w restauracjach. Jeśli zatem zawsze marzyliście, by poznać to historyczne miejsce – teraz jest na to idealny czas.

Albania, Grecja i Armenia to tylko początek długiej listy tanich opcji na urlop za granicą. Wystarczy dobrze poszukać, by przekonać się, że wakacje za granicą wcale nie muszą oznaczać pozbywania się wszystkich oszczędności.