11 Sty 2016

Zobacz, gdzie w Europie spędzisz wakacje swoich marzeń!

cinque-terre1

Egzotyczne wycieczki to świetny pomysł na wakacje za granicą. Zanim jednak wyruszymy na podbój dalekich krajów i ich pięciogwiazdkowych hoteli, warto poznać nasz dobry, Stary Kontynent i wybrać się w niezapomnianą podróż do jednego z jego baśniowych zakątków. Oto kilka propozycji miejsc, w których spędzisz idealne europejskie wakacje:

Cinque Terre, Włochy

Jak sama nazwa wskazuje, na ten malowniczy teren w Ligurii składa się pięć miejscowości: Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore i Monterosso al Mare. Cinque Terre to baśniowa kraina, która w swej urodzie nie ma sobie równych. Nie dziwi więc, że od 1997 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Korsyka, Francja

Szum turkusowego morza, szlifowane falami klify i delikatny wiatr to tylko niektóre zalety tej francuskiej wyspy. Liczne skały, podziemne i podwodne, tajemne korytarze, czynią z niej miejsce niemal mistyczne. Korsyka to prawdziwy raj na Morzu Śródziemnym, w którym naprawdę trudno się nie zakochać.

San Sebastian, Hiszpania

To położona w kraju Basków stolica kina, a jednocześnie raj dla surferów. Poza pływaniem i oglądaniem filmów, będąc w San Sebastian warto zwrócić także uwagę na zapierającą dech w piersiach architekturę i wspaniałe widoki. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, bez wątpienia będzie chciał tam powrócić.

Powyższa lista jest zaledwie namiastką wszystkich wartych odwiedzenia miejsc w Europie. Dlatego też, planując najbliższy urlop za granicą, zanim wybierzesz ofertę wakacji w egipskim hotelu, rzuć okiem na propozycje europejskich wycieczek. Warto bowiem poznać miejsca, z których my, Europejczycy, możemy być dumni.